301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Şubat 2019 - Salı 19:45
 
Velinin Okul Müdürünü Darp Etmesine Tepkiler Devam Ediyor
Malatya’da bir öğrenci velisinin okul müdürünü darp ettiği iddiası eğitimcileri harekete geçirdi. Okul önünde eylem yapan eğitim camiası saldırıyı kınadı.
EĞİTİM Haberi
Velinin Okul Müdürünü Darp Etmesine Tepkiler Devam Ediyor

Bostanbaşı İlkokulunda Okul Müdürü Ergün Taşçı’ya yapılan saldırıya ilişkin okul önünde eğitimcilerle birlikte ortak bir basın açıklaması yapan Eğitim-Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Hüseyin Söylemez, okul müdürüne yapılan saldırı sonrası adli soruşturmanın yanı sıra idari soruşturma başlatıldığını söyledi.

Söylemez, “İlme, alime, öğretmene saygıyı esas alan bir medeniyetin bakiyesi olan Türkiye’de, geleceğimizi emanet ettiğimiz eğitimcilere yönelik saldırılar, önlem alınmadığı için artarak devam etmektedir. Yürüttükleri mesleğin manevi karşılığı olan saygının çok görüldüğü, sözlü taciz, saldırı, darp, silahla yaralama gibi olayların sıradanlaştığı, maalesef kanıksandığı bir dönemi yaşıyoruz. Bugün gelinen noktada, öğretmene saygı sorunu en temel meselelerimizden biri haline gelmiştir. Sınıfların akıllı tahtayla, öğrencilerin tablet bilgisayarla buluşturulduğu ülkemizde, geleceğimiz olan çocuklara bilgi, beceri ve değer kazandıran öğretmenlere reva görülen muamele düşündürücü olduğu kadar vahimdir de. Yıllardır olduğu gibi, bu yıl da eğitim çalışanları Türkiye’nin dört bir yanında şiddet olaylarına maruz kalmıştır. Son olarak bugün huzur kenti Malatya’mızda, Bostanbaşı İlkokulu Müdürü, üyemiz Ergün Taşcı öğrenci velisi tarafından darp edilmiştir. Bu durum bizleri derinden üzmekte ve geleceğe yönelik endişelerimizi daha da artırmaktadır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Velinin, Okul, Müdürünü, Darp, Etmesine, Tepkiler, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60