Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
26 Mayıs 2018 - Cumartesi 18:12
 
SİYASETİN DOKTORU DR.SÜLEYMAN ESER
Malatya’nın nadide ilçelerinden biri olan Darende İlçesindeyiz… Somuncu Baba Türbesi,Zengibar Kalesi,Günpınar Şelalesi,Tohma Çayı ve daha niceleri…
SİYASET Haberi
SİYASETİN DOKTORU DR.SÜLEYMAN ESER

SİYASETİN DOKTORU DR.SÜLEYMAN ESER

Malatya’nın nadide ilçelerinden biri olan Darende İlçesindeyiz…

Somuncu Baba Türbesi,Zengibar Kalesi,Günpınar Şelalesi,Tohma Çayı ve daha niceleri…

Hititler’in Tilmikia, Asurlar’ın Taronidite/Taranto, Romalılar’ın Tomisa, İslam Alemi’nin Taranto,

Rumlar’ın Tiryandafil (otuz yapraklı gül) ve Osmanlı’nın Darende diye andığı, ilk çağlardan bu yana önemli yerleşim ve ticaret alanlarından biri olan DARENDE!

Bu güzel ilçenin değerli Başkanı Tıp Doktoru olan Dr. Süleyman Eser’in 4 yıl boyunca yaptığı çalışmaları incelemek ve beraber iftar etmek için Darende’deydik…

İki dönem Darende Belediye Başkanlığı ve üç dönem muhtarlık yapan Darende’nin önde gelen isimlerinden olan Mustafa Eser’in oğlu olan Süleyman Eser,millet ile iç içe olmanın getirdiği avantajla halkın derdine tıp alanı haricinde siyasette de derman olmaya devam ediyor.

Darende’ye bölgenin en büyük Proje İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesini kazandıran Eser,Proje okulunun yanına yaptırdığı 200 yataklı yurt ve buna ek olarak yapımına başlanan 500 yataklı başka bir yurt ile Darende’yi bir ilim yuvasına dönüştürmüş durumda.

Zengibar Kalesi’nin turizme kazandırılması, Tohma Çayı’nın ve Tohma Kanyonu’nun ıslahı ve rafting, tırmanış gibi sporlara açılması, kapalı-açık olmak üzere spor salonlarının ve yeşil sahaların yapılması ile gençlerin spora kazandırılması,7/24 açık olan Ankara yolundaki Belediye Sosyal Tesisleri ile doğudan batıya giden vatandaşlara hizmet verilmesi, yeni yapılan hükümet konağı ve emniyet binalarının hizmete alınması,14 km’yi bulan Tohma Çayı kenarına yapılan bisiklet yolları,Kütahya’nın tahtını sallayabilecek seramik atölyeleri,Darende yöresel ilçe müzesi  ve birçok çevre düzenlemeleri ile Dr. Süleyman Eser bölgedeki belediyelere örnek olacak hizmetlere imza atmış durumda.

Bu hizmetlerin yanı sıra Başkan Eser’in,bizi en çok etkileyen hizmeti ise kadınlara yönelik yaptığı istihdam çalışmaları oldu.Daha önce bayan elemanı olmayan Darende Belediyesini adeta kadın istihdam cennetine çeviren Başkan Eser,el yapımı ev yemeklerinin satıldığı Belediye Sosyal Tesislerinde 30’a yakın bayan elaman istihdam ediyor.

Seramik ve ipek halı atölyesinde Darendeli hanımlara eğitim verip yaptıkları seramikleri satışa sunarak maddi gelir kazanmalarına imkân veren Başkan Eser kapısına gelen ihtiyaç sahiplerini de asla geri çevirmiyor.

YARIN GEL BAŞLA!

Ziyaretimiz esnasında, Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser’in,gözyaşları ile usulca yanına gelen ve eşinden ayrıldığını bir de küçük çocuğu olduğunu söyleyen genç kadına YARIN GEL İŞE BAŞLA KIZIM! Diyen Başkan Eser gönlümüzde taht kurmayı başardı.

Ak Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a böyle siyasileri halkın huzuruna çıkardığı için ayrıca teşekkür eder siz değerli okuyucularıma saygı ve hürmetler sunarım…

Kaynak: Editör:
Etiketler: SİYASETİN, DOKTORU, DR.SÜLEYMAN, ESER,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60