Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
22 Temmuz 2018 - Pazar 16:08
 
Seni Unutmadık Komutanım!
Murat Ali Tutar Yazdı;Tarih:15 Temmuz 2016,Saat:21:30 Suları…
GÜNDEM Haberi
Seni Unutmadık Komutanım!

Seni Unutmadık Komutanım!

Tarih:15 Temmuz 2016,Saat:21:30 Suları…

Telefon çalıyor, komutan nöbetten dönmüş istirahatta gözlerini dinlendiriyor!

Televizyonun önünde kanepede uzanmış, solundan sağına dönüyor, telefonu açıyor.

Malatya İl Jandarmadan silah arkadaşı yarbay telefonda , komutanım köprüyü tutmuşlar darbe yapıyorlar diyor!

Komutan; oğlum ne darbesi şaka yapma ,başka bir iş vardır! diyerek televizyonu açıyor.

Kim darbe yapacak kadar hain olabilir diye aklından geçirirken televizyonda boğaz köprüsünün üzerindeki tankları görüyor.

Komutan yerinden doğruluyor elbiselerini giyiyor.Görev yeri olan Malatya il jandarma komutanlığına giderken bu işi yapanların ancak vatan millet düşmaları olduğuna karar veren komutan bu adi kalkışmaya karşı durmaya karar veriyor.

İlk iş Adıyaman İl Jandarmadan iki tabur Jandarma Özel Harekat ekibi istiyor.2.Ordu Komutanlığı'nın durumunu öğrenmek için Garnizon Komutanını arıyor cevap yok!Kayseri Jandarma Bölge Komutanlığını arıyor cevap yok!

Daha sonra Malatya İl Jandarma komutanlığı olarak darbeci hainlere karşı durmak için hazırlıklar başlıyor.

Dönemin Valisi Mustafa Toprak aranıyor ve darbecilere karşı durulacağı beyan ediliyor.Bu arada izinde olan Malatya İl Jandarma Komutanı'na ulaşılıyor.Komutan;Ben darbecilerle çatışacağım bilgin olsun komutanım diyor.İl Alay Komutanı ise;Bakın gereğine o zaman! cevabını veriyor.

2.Ordu karargâhına hareket ediliyor.Vali Mustafa Toprak’a karşı,silah doldur boşalt talimatı veren kapıdaki hain indiriliyor. Çatışmalar sabaha kadar sürüyor!Tank çıkaran hain indiriliyor. Sabaha karşı Dönemin Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, KOM Müdürü Hakan Yıldırımoğlu ve Komutan 2.Ordu karargahına girerek, kalkışmanın en rütbeli askeri olan Terörist Adem Huduti başta olmak üzere  darbeci hainleri Türk Hukukuna teslim ediyor.

 JÖH taburu gereğini yapıp erleri burnu kanamadan silahları bir odaya kilitlemiş olarak karargâhtan çıkarıyor.

Daha sonra ne mi oluyor?

Kalkışma bastırılıyor. Albay olan komutan kahraman Albay olarak anılıyor. O ise tevazu içinde sadece görevimi yaptım diyor.

Sonrası mı?

O daha ilginç.Kahraman komutanın tayini Bingöl Kiğı’ye çıkıyor.Hayatı doğu ve güneydoğuda terörist avı ile geçen komutan kendinden daha az kıdemlilerin olmasına rağmen Bingöl Kiğı Jandarma Alay Komutanı olarak görevlendiriliyor.Tabi o dönem Jandarma içindeki kripto FETÖCÜLER halen iş başında.Özellikle kalkışmaya karşı duran simge isimleri belirli bölgelere gönderip bir şekilde yok etme politikası içinde.

Komutan şaşkın,görev kutsaldır memleketin her yerine göreve gittim amma bu işte bir iş var diyor.Emekli dilekçesini verip ailesini alıp memlekete yerleşiyor.

Sonrası mı?

O gün ortalarda olmayanlar halen paşalık bekliyor.

15 Temmuz sabahını bekleyen orta yolcular,nabza göre şerbet verenler il alay komutanlıklarına atanıyor.

Sabaha kadar çatışanlar,ömrünü vatana feda edenler ya garip şekillerde şehit oluyor yada küstürülüp emekliye sevkediliyor.

Ben bunları biliyor ve size bir Türk evladı olarak gösterdiğiniz kahramanlıktan ötürü teşekkür ediyorum komutanım!

15 Temmuz Kahramanı Malatya İl Jandarma Komutan V. Albay Şahin Kaplan bu millet sizi ve kahramanlıklarınızı ASLA UNUTMAYACAK!

 

 

 

 

 

Kaynak: (MHV) - Malatya Haber Vakti Editör: Murat Ali Tutar
Etiketler: Seni, Unutmadık, Komutanım!,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60