301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Ocak 2019 - Pazartesi 02:23
 
Şehit Hamido’nun Emaneti,Her Alanda Başımızın Tacıdır
Malatya Gazeteciler Cemiyeti’nin 30. yılı münasebeti ile yapılan ödül töreninde protokol krizi geceye damgasını vurdu.
MALATYA Haberi
Şehit Hamido’nun Emaneti,Her Alanda Başımızın Tacıdır

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebeti ile düzenlenen ve Malatya Gazeteciler Cemiyetinin 30.yılı ödül töreni ile taçlanan gecede kasıtlı olmasına ihtimal veremeyeceğimiz bir talihsizlik yaşandı.

Ramada Oteli’nde düzenlenen geceye Vali Aydın Baruş, , MHP Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu ,Ak Parti  Malatya Milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Hakan Kahtalı ve Ahmet Çakır, Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Feridun Merter, Baro Başkanı Av. Enver Han, İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakil Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz, Emniyet Müdürü Ömer Urhal, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile basın mensupları katıldı.

Gecenin yapılmasında emeği geçen ve gecesini gündüzüne katan tek işi gazetecilik olan basın mensuplarına ödüller verilmesi böyle anlamlı bir günde içten ve sıcak bir ortam yarattı.

Malatya Valisi Aydın Baruş ile başlayan ödül dağıtım organizasyonu Milletvekilleri ile devam ederken Malatya Ak Parti Milletvekili Hakan Kahtalı ve yine Malatya Akparti Milletvekili Ahmet Çakır’dan sonra protokol gereği vekillerden devam edilmesi gerekirken Malatya Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu davet edilmeyerek bir protokol hatası yapıldı.

Haklı olarak bu duruma tepki koyan Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu salonu terk ederek protokol sırasının vekillerden başlayıp yine vekillerden devam etmesi gerektiğini yapılan bu hatanın etik olmadığını belirtip salonu terk etti.

Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Vahap Güner ile yaptığım konuşmada ise Duayen Gazeteci Vahap Güner,Sayın Vekilimizin haklı olduğunu kasıtlı bir durumun söz konusu olamayacağını belirterek, Cemiyetin ileri gelen büyükleri ile en kısa zamanda Sayın Fendoğlu’unun ziyaretine gidilip bu hatanın telafi edileceğini,belirtti.

Peki  bu durumda ne yapılmalıydı?

Bu memlekete ömrünü ve hayatını vermiş dava adamı Şehit Hamit Fendoğlu’nun Malatya’daki mirası Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu’nun yanında durmalıydı.

Arkasından gidip durumu izah edip yalvar yakar o sahneye çıkarmalıydı.

 Şehit Hamido’nun mirasını el üstünde tutulup her daim her kulvarda öne çıkarılmalıydı.

Yapılan bu hata için hemen bir açıklama yapılıp kamuoyuna bilgi verilmeliydi.

Her fırsatta TBMM Kürsüsünde Malatya için haykıran bu sesin daha da yüksek çıkması için organizasyonda ne yapılacaksa önceden danışılıp ona göre yapılmalıydı.

Peki Biz Ne Yapmalıyız?

Bize düşen tek şey ise Sayın Malatya Milletvekilimiz Mehmet Celal Fendoğlu’na yapılan bu yanlış hareketi kınamaktır.

Bilerek veya bilmeyerek Sayın Malatya MHP Milletvekilimiz Sayın Mehmet Celal Fendoğlu’na yapılan bu yanlışı kınıyoruz.

Şehit Hamido’nun mirası Malatya Aşığı,garibanın,fakirin,fukaranın eli,dili,kulağı,Malatya’nın gür sesi Milletvekilimiz Sayın Mehmet Celal Fendoğlu her alanda başımızın tacıdır bunuda kamuoyu ile gururla paylaşıyoruz.

Malatya Haber Vakti Gazetesi Adına İmtiyaz Sahibi Murat Ali Tutar

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şehit, Hamido’nun, Emaneti,Her, Alanda, Başımızın, Tacıdır,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60