Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
26 Şubat 2019 - Salı 19:21
 
“Sadece Malatya’da Değil, Türkiye’de Destan Olacak
Battalgazi Belediye Başkanı ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan; “Malatya dün kendisine yakışan ve yaraşanı yaptı, geçmişte medeniyet, kahramanlık destanı yazan Malatya, 31 Mart’ta da siyaset ve seçim destanı yazacak. Bu destan sadece Malatya değil, Türkiye’de rol model bir destan olacak” dedi.
MALATYA Haberi
“Sadece Malatya’da Değil, Türkiye’de Destan Olacak

Gürkan, İstanbul’da gerçekleştirilen ‘Dernekler Konuşuyor’ etkinliği kapsamında Malatyalılarla bir araya geldi. İstanbul’daki Malatyalıların yoğun ilgisi altında salona gelen Gürkan, ‘Malatya seninle gurur duyuyor’ sloganlarıyla karşılandı.Battalgazi Dernekler Federasyonu ve Malatya Konfederasyonu (MAKON) tarafından düzenlenen etkinlikte konuşan Gürkan, Malatya’nın İstanbul’da çok daha büyük göründüğünü ifade etti.

İşadamıyla,işvereniyle, müteşebbisiyle Malatyalıların İstanbul’da göz doldurduğunu dile getiren Gürkan, “Malatya tarif edilirken sadece kayısıyla tarif edilecek kadar geçiştirilecek bir il değil. Malatya, insanlık medeniyetinin başladığı yerin adıdır. Malatya, Anadolu’yu anayurt yapan destan şehrinin adıdır. Malatya,Abdulvahap Gazi’nin deyimiyle ‘himmetli zatların yaşadığı’ diyardır. Malatya,Evliya Çelebi’nin ‘Dar-ül Rifat’ dediği seçkin insanların yaşadığı yerdir.Niyazi Mısri, Malatya’yı kâmil ve zeki insanların yaşadığı diyar olarak tabir etmiştir. Dolayısıyla o insanlar gurbete çıkmışlar, İstanbul’a gelip yer edinmişler, yurt edinmişler, işveren olmuşlar. Bugün İstanbul’da saygın işadamı, siyaset adamı, devlet adamı, spor ve sanat adamı olmuşlar.Hemşehrilerimizle onur, gurur duyuyorum” dedi.

Gürkan, Malatya’da Türkiye’ye rol model olan hizmetler yaptıklarını anlatarak, şunları söyledi:“50-60 yılda yapılacak hizmetler, 5 yıl gibi kısa bir zaman içerisinde yapıldı. Biz o işleri gerçekten milletin teveccühü, duası; devletimizin, hükümetimizin ve partimizin gücüyle Malatya insanının hizmetine sunduk. Malatya dün kendisine yakışan ve yaraşanı yaptı, geçmişte medeniyet, kahramanlık destanı yazan Malatya, 31 Mart’ta da siyaset ve seçim destanı yazacak. Bu destan sadece Malatya değil, Türkiye’de rol model bir destan olacak.”Malatya’da sevginin, barışın egemen olduğu, herkesin kucaklayan gönül belediyeciliğini yapacaklarını ifade eden Gürkan, “Örnek bir Malatya’yı sizlerin gayretiyle 31 Mart’ta seçim sonuçları ortaya çıktığında gerçekleştireceğiz. ‘Malatya bu destanı nasıl yazdı?’ diye tüm sosyologlar ve araştırmacıları, Türkiye’ye örnek bir rol model olan Malatya konusunda araştırmaya yönlendirmemiz lazım” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Sadece, Malatya’da, Değil,, Türkiye’de, Destan, Olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60