Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
08 Ağustos 2018 - Çarşamba 15:34
 
Milletvekili Çakır'dan Anlamlı Ziyaret
Ak Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şubesini ziyaret etti.
MALATYA Haberi
Milletvekili Çakır'dan Anlamlı Ziyaret

Şehit yakınlarının ve gazilerin ilgi ile karşıladığı Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Şehit yakınları tarafından takdim edilen çiçek sonrası dernek üyeleri ile teker teker tokalaşarak hasbihal etti.

Şehit yakınları ve gaziler için daha önce de çeşitli katkılar sağlayan Milletvekili Çakır’a Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı döneminde dernek binasının tadilatı için verdiği destekten ötürü teşekkür ederek söze başlayan Malatya Şube Başkanı Gazi Mustafa Gözükara sözlerine şöyle devam etti; 

Derneğimiz 1915 yılında kurulan ve kamu yararına çalışan bir dernektir. Türkiye çapında 69 şubesi ve 20 bine yakın üyesi olan derneğimizin faaliyet alanları ise özlük hakları başta olmak üzere şehit yakınları ve gazilerimizin sıkıntılarını gidermektir. Bu dernek bizim yuvamızdır ve sizlere de yuvamıza hoş geldiniz demek istiyorum. Öncelikle yeni görevinizin hayırlı olmasını dilerim. Bizlerin birçok ihtiyacı devletimiz tarafından eksiksiz karşılanıyor. Bizler manevi olarak da toplumda değer görmek istiyoruz. Bir şehit anne ve babası şehit ailesi olduğunu yaşarken hmeli, bir gazimiz aynı şekilde bunu gündelik hayatta hmeli. Biz terör örgütlerinin ne yapmak istediğini çok iyi biliyoruz. Son olarak ABD’NİN ekonomik ve siyasi olarak ülkemiz üstünde oynadığı oyunların farkındayız. İki Bakanımıza uyguladıkları yaptırımı gördük ve şunu söylemek istiyoruz ki kanımızın son damlasına kadar devletimizin ve milletimizin yanındayız. Tekrardan geldiğiniz için teşekkür ederim.’’ dedi.

Burada bir konuşma yapan Ak Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ise;

Çok değerli şehitlerimizin yakınları, gazilerimiz ve gazilerimizin yakınları zamanınızı ayırıp geldiğiniz için öncelikle sizlere teşekkür ederim.Tabi bizlerde sizleri ailemiz olarak kabul ediyoruz.Sizleri kendi akrabalarımızdan yakın görüyoruz.Her bir şehit ailesi ve gazimiz saygıdeğerdir ve bizler saygı duyuyoruz.Gazilerimiz vatan için ülkemizin birlik ve beraberliği için canlarından bir parça,şehitlerimiz ise canlarını verdiler.Şehit yakınlarımız şehitlerimizle gurur duymalılar.Şehitlik makamının büyük bir manevi makam olduğunu biliyoruz.Ülkemizin birlik ve beraberliği için bayrağımızın inmemesi,ezanımızın dinmemesi için birçok terör örgütü ile mücadele ediyoruz.Başta PKK olmak üzere,FETÖ denilen örgüte karşı 15 Temmuzda gördüğümüz üzere millet olarak canımız ile kanımız ile mücadele ettik,bunun yanında DHKP-C gibi marjinal örgütlerle mücadele ediyoruz.Dış güçlerin oyunlarını terör örgütü üyelerinin nasıl korunduğunu da hep beraber görüyoruz.Bu oyunlar bitmedi.Gerek ekonomik gerekse terör üzerinden ülkemiz yıpratılmaya devam ediyor.İnşallah el birliği ile bunların üstesinden geleceğiz.Başta da bahsettiğim gibi bizler için sizler gerçekten aile bireylerimizden birisiniz ve elimizden geldiği kadarı ile sıkıntılarınızı mecliste dile getirmeye çalışacağız.Bundan şüpheniz olmasın ifadelerini kullandı.

Daha sonra şehit yakınları ve gazilerle sohbete devam eden Milletvekili Çakır’a Malatya Şube Başkanı Mustafa Gözükara tarafından gazi ve şehit yakınlarının istek, temenni ve taleplerini içeren bir dosya verildi. Dosyada incelemelerde bulunan Milletvekili Çakır ise dernek üyelerine sıkıntılarını çözme sözü verdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milletvekili, Çakır'dan, Anlamlı, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60