Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
18 Ocak 2019 - Cuma 15:19
 
Malatyalı Profesör Rektör Atandı
2017 Yılında Sarmısaktan Doğal Antibiyotik Üreten Malatyalı Prof.Dr.Osman Aldemir Aydın Adnan Menderes Üniversitesine Rektör Olarak Atandı.
GÜNDEM Haberi
Malatyalı Profesör Rektör Atandı

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 18.01.2019 tarih ve 2019/32 Karar No ile 2547 Sayılı Yükseköğretim kanununun 13.Maddesi ile 3 Sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin ikinci,üçüncü ve yedinci maddeleri gereğince Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğüne Prof.Dr. Osman Aldemir atandı.
 

2017 Yılı Doğal Antibiyotik ile Yılın Bilim Adamı Oldu

ADÜ tarihinin, ilk yılın bilim adamı olan Aldemir, yaptığı bilimsel çalışmalar hakkında da bilgi verdi. Yıllardır bitkisel ve apiterapi tedaviler üzerine çalıştığını belirten Aldemir, "Bitkisel tedavide, özellikle sarımsak üzerine yoğun araştırmalar içerisine girdik. Sarımsak içerisinde yer alan ve antiparaziter ve antimikrobiyal özellikleri bulunan alisin maddesinin, modifiye bir ekstraksiyon yöntemi ile elde ettiğimiz şeklini hayvanlarda ve insanlarda uygulamanın önünü açtık. Yaptığımız bir diğer çalışma ise, bölgemizde bulunan ve halk arasında hayıt olarak bilen bitkiden elde ettiğimiz balın, kadınlarda menopozun etkilerini ortadan kaldırdığına dair veriler elde ettik" diye konuştu

Kaynak: (MHV) - Malatya Haber Vakti Editör: Murat Ali Tutar
Etiketler: Malatyalı, Profesör, Rektör, Atandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60