Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
26 Şubat 2019 - Salı 19:57
 
Malatya'ya 175 Bekçi Görevlendirildi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile 25 yıl aradan sonra yeniden uygulamaya konulan mahalle bekçiliğinde, Malatya’da çoğunluğu Battalgazi ve Yeşilyurt olmak üzere tüm ilçelerde toplam 175 bekçi göreve başladı.
ASAYİŞ Haberi
Malatya'ya 175 Bekçi Görevlendirildi

Konuyla ilgili bilgi veren AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün taşra teşkilatlarına yönelik bekçi kadrosu tahsis ettiklerini belirterek bu kapsamda da Malatya’ya ilk etapta 175 mahalle bekçisi tahsis edildiğini söyledi.

Geçmişte bekçiler çaldıkları düdüklerle “biz buradayız” diyerek herkese huzur ve güveni, kötü niyet içerisinde olanlara da caydırıcı görev ifa ettiğini belirten Kahtalı, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile 25 yıl aradan sonra yeniden uygulamaya konan mahalle bekçileri de emniyet teşkilatımız, jandarmamız, askerlerimiz ve koruyucularımızla ile birlikte  ülkemizin birliğini ve beraberliğini, huzurunu güvenini sağlamak amacıyla görev yapacaklardır. Yine yankılanacak düdük sesleriyle halka güven aşılayacak ve eski zamanlardaki gibi mahalleler güneşin batışından doğuşuna dek mahalle bekçilerimize emanet olacaktır” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Malatya'ya, 175, Bekçi, Görevlendirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60