Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
18 Ağustos 2018 - Cumartesi 15:31
 
MALATYA TİGEM MÜDÜRÜ AHMET KARAKEÇE’DEN BÜYÜK BAŞARI
Malatya Tigem Sultansuyu İşletmesi’ne atandığı günden bu yana birçok konuda yenilikler getiren İşletme Müdürü Ahmet Karakeçe uzman olduğu konularda başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor.
GÜNDEM Haberi
MALATYA TİGEM MÜDÜRÜ  AHMET KARAKEÇE’DEN BÜYÜK BAŞARI

Özellikle tay yetiştiriciliği ve sperma üretiminde atağa kalkan Tigem İşletmesi iki yıldır  bu konularda büyük yol kat etmiş durumda.

Geçen yıl yapılan ‘‘TİGEM KOŞUSU’NDA’’ birinci tay çıkaran Sultansuyu işletmesi bu yılda yapılan TİGEM Anadolu Tarım İşletmeleri Müdürlüğü kupasında 1.-2.ve 4. lük elde ederek büyük başarı elde etti.
Çıtayı her geçen gün yükselten TİGEM Sultansuyu İşletmesi Müdürü Ahmet Karakeçe’nin sperma üretimi ve ingiliz tay yetiştiriciliği gibi projeleri Malatya kamuoyunda takdir topladı.
İlerleyen günlerde ekonomik olarak boğa spermasına giden dovizlerin yerli üretimle durdurulmasını planlayan Sultansuyu İşletmesi şimdiden üretilen ürünler ile ithal spermanın tahtını sallamaya başladı.
İşte şampiyon atların çıktığı Tigem Sultansuyu İşletmesinin o haberi;

ANADOLU TARIM İŞLETMESİ KOŞUSU’NU ALTINCI HİS KAZANDI

Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda 14 Ağustos 2018 tarihinde düzenlenen ve sezonun önemli mücadelelerinden birisi olan Anadolu Tarım İşletmesi Koşusu’nu, Cüneyt Yıldızhan’ın sahip olduğu Sultansuyu Tarım İşletmesi yetiştirmesi erkek safkan “Altıncı His” kazandı.
4+ yaşlı safkan Arap atlarının yer aldığı çim pistte 2200 metre mesafeli koşunun ikincisi Selkut (Özgünhan - K.Irak 61 / Arslanbey), üçüncüsü Semend (Halid - Betülüm / Tamerinoğlu) olurken Boylam (Kafkas Şahı - Alsevin / Volga 2) ise tabelanın son basamağının sahibi oldu.
Koşuda bitiriş derecesi 2.31.57 olarak belirlendi ve farklar 1 Boy - 2 Boy - 2,5 Boy şeklinde sonuçlandı.
Koşu sonrası düzenlenen törende, “Altıncı His” isimli safkanın yetiştirildiği Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürü Ahmet Karakeçe’ye ve koşuyu kazanan atın sahibi adına safkanın antrenörü Mehmet Akbulut’a kupasını Genel Müdürlüğümüz Atçılık Daire Başkanı Dr. Murat Durmaz verdi.
Törene ayrıca Anadolu Tarım İşletmesi Müdürü Yıldıray Çil, Karacabey Tarım İşletmesi Müdür Yardımcısı Şevket Şahin, Anadolu Tarım İşletmesi Atçılık Şefi Eren Karabulut, Sultansuyu Tarım İşletmesi Atçılık Şefi Abdullah Güler de katıldı

Kaynak: Editör:
Etiketler: MALATYA, TİGEM, MÜDÜRÜ, , AHMET, KARAKEÇE’DEN, BÜYÜK, BAŞARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60