301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Şubat 2019 - Salı 20:09
 
Malatya’nın,Avrupa’ya Açılan Kapısı;Murat Alabaş
Yıllardan bu yana Malatya’nın Avrupa’ya açılan kapısı olan ve Türkiye’nin 81 ili içerisinde Avrupa Malatyalılar Federasyonu’nu kurmayı başaran İş Adamı Murat Alabaş, Yeşilyurt İlçesinde Ak Parti listesinden 3.Sıra Meclis Üyesi Adayı oldu.
SİYASET Haberi
Malatya’nın,Avrupa’ya Açılan Kapısı;Murat Alabaş

Yıllarını Almanya’da geçiren ve gurbette olduğu süre boyunca Malatya ismini Avrupa’nın her tarafına gönüllü olarak yayan Murat Alabaş  Malatya’nın önde gelen isimleri ile birlikte 44 kurucu üye ve 13 kardeş dernekle 2007 yılında Avrupa Malatyalılar Federasyonunu kurup Avrupa’da resmi olarak 2013 yılında faaliyetlerine başladı.

Özellikle Malatya’ya,Avrupa’dan gelen sermaye akışını yönlendiren ve yaptığı projeler ile birçok alanda Malatya ve kayısının tanıtımını Avrupa’da yapan Alabaş, ekonomik ve sosyal yönden şehre katkılarını sundu.

1966 Yılında doğan Murat Alabaş ilk,orta ve lise öğrenimini Malatya’da tamamladı.Akdeniz Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünü bitiren Alabaş,1993 yılına kadar turistik bölgelerde otel yöneticisi olarak görev yaptı. 1993 yılında Master çalışmaları için Almanya’ya giden Alabaş burada ticari faaliyetler yürüttü.1996 yılında Türk İşverenler Derneğinin kurucu üyeliğini yaparak Almanya’da STK faaliyetlerine başladı.1999 yılında ise Türkiye sınırları dışında ilk defa Malatyalılar Derneği kurucu üyeliğindebulundu.

2007 yılında ‘’Gönül Birliği’’adı altında içerisinde Vali Vasip Şahin,Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat,Prof.Dr.Ramazan Özdemir,Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu,Malatya Milletvekili Ahmet Çakır,Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan gibi isimlerin yer aldığı 44 kişi ile birlikte Avrupa Malatyalılar Federasyonu'nu kurdu.Ak Parti’den Milletvekili Aday Adayı’da olan Alabaş Malatya’ya daha iyi hizmetler verebilmek için yine Ak Parti’den Meclis Üyesi adayı oldu.

Spora ayrı bir ilgisi olan Alabaş,Merkezi İngiltere’de olan Dünya Ju Jutsu Federasyonunun tek Türk üyesidir.30 yıllık güreş ve siyah kemer ju jutsu hocası da olan Murat Alabaş,Almanca’yı akıcı konuşmakta ve İngilizce bilmektedir.Murat Alabaş, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kaynak: (MHV) - Malatya Haber Vakti Editör: Murat Ali Tutar
Etiketler: Malatya’nın,Avrupa’ya, Açılan, Kapısı;Murat, Alabaş,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60