Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
14 Ocak 2019 - Pazartesi 02:10
 
Malatya kenevir üretecek 19 il arasında!
Radyo Fon'da düzenlenen 'Seçime Doğru' programına konuk olan AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi, Malatya'nın kenevir üretimi izni verilen ve genişletilen 19 il içerisinde yer aldığını söyledi.
MALATYA Haberi
Malatya kenevir üretecek 19 il arasında!

Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Radyo Fon'da düzenlenen ’Seçime Doğru’ programına konuk oldu. 

Milletvekili Tüfenkci, Malatya için kayısının çok önemli olduğunu söyleyerek, "Türkiye için tarım ticaretinde önemli olan lisanslı deponun kayısısı da kurulması noktasında hem kayısı tebliğini, yönetmeliğini değiştirdik ve bu kapsama aldık hem de Malatya’ya lisanslı depo kurulması için çalışma başlattık. Kayısıyla ilgili 2018’de lisanslı deponun faaliyete geçmesi noktasında Toprak Mahsulleri Ofisi ve TOBB ortak kuruluşu olan bir firma ile protokol yapmasını sağladık, ödeneklerini çıkarttık, şimdi projesi çiziliyor. Yer tahsisi de yapıldıktan sonra hızlı bir şekilde oranında inşaatını tamamlamış olacağız" dedi.
Malatya’nın kenevir üretimi yapılacak illerin arasında olduğunu dile getiren Tüfenkci "Malatya’da kenevir üretimi yasaktı. Cumhurbaşkanımızın girişimleriyle kenevir üretiminin artırılması konusu gündeme geldi. Kenevir üretimi izni verilen ve genişletilen 19 il içerisinde Malatya da var. Malatya’da da kenevir üretimi teşvikli olacak. Malatya’ya Seracılık Organize Sanayi kazandırıyoruz. Yazıhan bölgesinde Kuruçay’ın orada kuruluyor. Yaklaşık bin 500 dönüm alan üzerinde, Malatya’da yaklaşık binbin 500 kişiyi de istihdam edecek bir alan oluşturuluyor" diye konuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Malatya, kenevir, üretecek, 19, il, arasında!,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60