301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Kasım 2017 - Perşembe 12:49
 
Malatya'da Bir Acayip Savcı;Menderes ARICAN
Murat Ali Tutar Yazdı;Bir Acayip Savcı!
YAŞAM Haberi
Malatya'da Bir Acayip Savcı;Menderes ARICAN

Bugüne kadar birçok savcı ve hâkim tanıdım…

Çoğu Anadolu’nun çeşitli yerlerinde doğmuş bizim gibi çifti, memur, işçi çocuklarıydı…

Bir memur maaşı yâda eşleri de çalışıyorsa bir ev bir araba birde çocuklarına iyi bir gelecek bırakmak isteyen sizin bizim gibi insanlar işte!

Her gün değişen ve farklılaşan, ülkemizdeki bu kanun fırtınasında, adalet terazisini vicdanları ile miligram hesabı yaparak dengede tutmaya çalışan yargı neferleri…

Fazla uzatmadan hukukun herkese bir gün lazım olacağını hatırlatarak yazıyorum bu yazıyı ve diyorum ki ; ‘’Adaletin Terazisi İle Oynamayın!’’

Ve Gelelim Menderes Savcıya;

Denizli’de doğdu.

Askerliğini savcı olduğu halde  terör bölgelerinde tim komutanı olarak yaptı. Girdiği her çatışma sonucu başarı belgesi aldı.

Eruh gibi terör bölgelerinde Cumhuriyet Savcısı olarak çalıştı. O bölgedeki halka devleti sevdirmek için sokaklarda ölüm tehditlerine rağmen cesurca dolaştı. Düğünlere katıldı, cenaze kaldırdı. FETÖ ve PKK gibi örgütler tarafından defalarca tehdit edildi aldırmadı.

Karadeniz’de, Ege’de ve Anadolu’nun birçok yerinde görev yaptı. Cumhuriyet Savcılığı döneminde Bakan, Milletvekili, İl Başkanı, İlçe Başkanı demeden, siyasi bir hesap gütmeden sanık kim olursa olsun görevi gereği delile ve kanuna baktı. Varsa bir suçlu kim ararsa arasın torpil yapmadı. Kanunun gereğini yaptı.

Çocuğunu okuttu devlet üniversitesine yerleştirdi kendi gibi hukukçu yaptı. Başarılıydı kızı, hakim ve savcılık için girdiği sınavdan 90 almıştı. Ankara’daki arkadaşları aradı filan kişileri devreye sokmazsan senin çocuk hakim-savcı olamaz dediler, ‘’Benim çocuğum hak etti, yazılıyı kazandı mülakatı da geçmemesi için bir sebep yok’’ dedi ama yanıldı!

Daha sonra yukarıdakilere seslenerek ‘’Adaletiniz Batsın’’ dedi,’’Torpili olmayan milletin çocuklarına yaşama hakkı yok mu’’ dedi, birilerinin damarına bastı HSK’DAN cezayı yedi.

Yeni başladığı Çanakkale’de ki savcılık görevinden birkaç ay sonra Malatya’da acil savcı ihtiyacı doğmasından dolayı tayini apar topar Malatya Adliyesi’ne çıktı.

Vatanın her köşesinde hizmet yapmak benim için bir şereftir diyen Cumhuriyet Savcısı Menderes Arıcan’ın neci olduğunu araştıranlar içinse ‘’Ben şucu bucu değilim Ben Cumhuriyetin Savcısıyım’’ dediği yakın çevrelerince duyuldu.

Kısaca bir acayip savcı işte!

Oldu bitti haksızlığa savaş açtı, düzenin bozuk olduğunu haykırmakta bir sakınca görmedi. Hukuk bir gün hepimize lazım dedi.

İşte bizim tanıdığımız Menderes Savcı böyle biri…

Susmak O’na Göre DEĞİL!

HSK tarafından son uyarı cezasını aldıktan sonra Cumhuriyet Savcısı Menderes Arıcan’ın bir paylaşım sitesinden yazdığı yazıyı sizlere buradan aktarıyoruz;

KORKMUYOR MUSUN? 

Evet; zaman zaman çevremden ve bazı meslektaşlarımdan sıkça duyduğum bir söz bu.

Ben de cevap olarak sürekli şu cevabı veriyorum:

"Hayır korkmuyorum, neden korkayım ki"

Evet, neden korkayim ki;

Hırsızlık mi yaptım?

Arsızlık mi yaptım?

Namussuzluk mu yaptım?

Uğursuzluk mu yaptım?

Dosya mi sattım?

İnsanların gözünün içine baka baka insanların hakkını mı yedim?

Insanlara zulüm mü yaptım?

Sınav sorusu çalıp, yandaşlarıma peşkeş mi çektim?

Mülakat sınavlarında usulsüzlük yapıp kul hakkina mı girdim?

Vatan hainliği mi yaptım?

Yıllarca basında, medyada veya meydanlarda; Fetö elebaşısı dedikleri adamın veya onun cemaatinin övücülügü ve seviciligini mi yaptım ?

Birileri gibi, uzun yillar Fetö övücülüğü ve seviciliği yaparken; ani bir manevra ile dönüş yapıp, birden Fetö savarlık yapmaya mı başladım?

Makam ve mevki merakı için birilerinin kahyalığını yapıp, görevimi kötüye mi kullandım?

Evet, ben ne yaptım ki korkayım?

Ben sadece, hakim ve savci olmak isteyen kızımın yazılıdan 90 puan almasına rağmen mülakatta usulsüzlük yapilarak elendiğini düşündüğüm ve inandığım bu mülakat safsatasi ile ilgili soruşturma yapılmasını istedim.Bu usulsüzlüğün ortaya çıkartılması için suç duyurusunda bulundum.

Bu usulsuzluk ve hukuksuzluğun sorumluluk makamında bulunan sayın Adalet Bakanı Bekir beyin istifa etmesini istedim. Sosyal medya üzerinden bu hususlarla ilgili olarak kamuoyu ile bilgi paylaştım.

Peki ne mi oldu?

Bu paylasimlardan kısa bir süre sonra aniden Malatya adliyesinde acil savci ihtiyaci hasıl olduğu gerekçesi(!) ile, Çanakkale adliyesinden Malatya adliyesine, yani 1300 km mesafeye usulsüz ve hukuksuz bir şekilde yetkilendirme yapılarak sürüldüm.

Bu vesileyle eşim ve diğer çocuğum da mağdur edilmiş oldu.

Bu konuyu da sosyal medyada paylaşarak kamuoyu ve milletimle paylaştım.

Birileri de bu paylasimlardan rahatsız olmuş ve beni susturmaya calisircasina, soruşturma açma ve disiplin cezası tesis etme gibi bir kısım işlem ve tasarruflara girişmiş.

Eeeee; şimdi de ben soruyorum.

Eger burada korkulmasi gereken bir durum varsa ; bu yasananlardan korkması gereken ben miyim?

Yoksa, hukuksuzluk ve usulsüzlük yaparak görevlerini kötüye kullandıklarını iddia ettiğim; ve bir gün hukuk normale döndüğünde bu yaptıklarının hesabını hukuk önünde vereceğini inandığım bir kısım zatlar mıdır?

Evet soruyorum; korkmasi gereken kim, kim?

Malatya Cumhuriyet savcısı 
Menderes Arican

Kaynak: Editör:
Etiketler: Malatya'da, Bir, Acayip, Savcı;Menderes, ARICAN,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60