Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
26 Mayıs 2018 - Cumartesi 17:37
 
MALATYA BÜYÜKŞEHİRDE BÜYÜK DEĞİŞİM!
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığından 27.Dönem Milletvekiliği için istifa eden Ahmet Çakır’ın yerine başkan seçilen Başkanı Hacı Uğur Polat Malatya Büyükşehir Belediyesi kadrolarını baştan sona yeniliyor.
MALATYA Haberi
MALATYA BÜYÜKŞEHİRDE BÜYÜK DEĞİŞİM!

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Hacı Uğur Polat,ayağının tozu ile gelir gelmez belediye kadrolarında büyük değişime başladı.

Değişime Büyükşehir Belediyesine bağlı Esenlik Şirketinden başlayan Polat,Bu kurumu ikiye ayırarak  denetim ve kontrol mekanizmasını kolaylaştırdı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile ilgili kamuoyu yoklamalarında sürekli eksi yönde görüşler alan MASKİ (Malatya Su ve Kanalizasyon İşlerine Bakan Kurum)  Kurumuna da el atan Başkan Polat, Malatya’ya Kayseri’den gelen Nevşehirli Çevre Mühendisi Özgür Özdemir’i de görevden aldı.

Mevcut MASKİ Genel Müdürü’nün yardımcılarının ve daire başkanlarının da değişeceği duyumlarını alan Malatya kamuoyu ise Hacı Uğur Polat’ın ‘’Güçlü Başkan’’ profili vermesinden hoşnut kaldı.

Malatya’da yüksek faturalar ve her geçen gün faturalara eklenen zamlar vatandaşın canını sıkarken MASKİ’NİN Malatya’yı bilen birine devredilmesi halkın talepleri arasında yer aldı.

AL GÜLÜM VER GÜLÜM MALATYALIYI TİKSİNDİRİR!

Bu gelişmelerinin ardından Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne yakın kaynaklar Eski MASKİ Genel Müdürü Özgür Özdemir’in Genel Sekreterlik makamına oturtulacağını konuşurken, Hacı Uğur Polat’ın bu şekilde bir yanlış yapmayacağı da konuşulanlar arasında.

HACI UĞUR POLAT BAZI DERNEKLERİN VE ESKİ BAŞKANLARIN HÜKMÜ ALTINDAMIYDI?

Malatya’da bilinen meşhur bir STK’YA yakınlığı konuşulan Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın aldığı bu radikal değişim kararlarından sonra Malatya kamuoyunda belirli kurumlara mesafelerin konulduğu yorumları yapıldı.

Özellikle önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın, Polat’ı getirdiği ve istediği gibi yönlendirdiği iddiaları halk arasında sıkça dillendirilirken,Polat’ın yaptığı kadro değişiklikleri bu iddiaları çürütür nitelikte oldu.

MALATYALI, KENDİ MAHALLESİNDEN ADAM İSTİYOR

Yıllardan bu yana ithal yöneticilerle idare edilen Malatya halkı Hacı Uğur Polat’tan özellikle Malatya’da doğmuş, Malatya’da yetişmiş ve Malatya’nın sorunlarını bilen halkın içinden gelen yöneticileri idare makamında görmek istiyor.

Malatya halkı kendisine tepeden bakan değil de gittiği zaman muhatap bulabileceği kendi mahallesinde yetişen isimleri görmek istiyor.

AK PARTİ BELEDİYE İLE GELDİ BELEDİYE İLE GİTMESİN!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isim yaptığı İstanbul Büyükşehir Belediyesini örnek gösteren Malatyalılar, Cumhurbaşkanı gibi doğduğu, büyüdüğü yeri abat eden yerel yöneticiler görmek istiyor. Halkın içinden gelmiş hizmet için proje üreten ve vatandaşla bire bir ilgilenen yerel yöneticiler bu seçimlerinde kaderini belirleyecek durumda.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MALATYA, BÜYÜKŞEHİRDE, BÜYÜK, DEĞİŞİM!,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60