301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Ağustos 2017 - Çarşamba 16:05
 
Lisansüstü ve Doktora Öğrencilerini Bekliyoruz
İnönü Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Yusuf Türköz, yeni eğitim ve öğretim döneminde enstitüye yükseklisans ve doktora öğrencilerini beklediklerini söyledi.
EĞİTİM Haberi
Lisansüstü ve Doktora Öğrencilerini Bekliyoruz

Sağlık Bilimleri Enstitüsü Anabilim Dalları 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında yüksek lisans ve doktora programlarına öğrenci alımıyla ilgili İNÜHABER’e açıklamada bulunan Türköz, Sağlık Bilimleri Enstitüsünün 36 anabilim dalında yüksek lisans ve doktora eğitimi verdiğini kaydetti.

Türköz, enstitüde alanında söz sahibi olan 115 profösör,75 doçent ve 64 yardımcı doçentin bulunduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Sağlık Bilimleri Enstitüsü 1992 yılında kurulmuş ve lisansüstü eğitim vermeye başlamıştır. Şu anda enstitümüzde tıp, diş hekimliği, eczacılık, hemşirelik, ebelik, beden eğitimi ve spor bilimleri alanlarında yüksek lisans ve doktora eğitimi veren bir kuruluşuz. Akademik performans açısından 2016 yılında 134 uluslararası, 48 ulusal makale, 153 uluslararası ve 87 ulusal bildiri, 18 kitap olmak üzere 440 yayın yapılmıştır. 17 TÜBİTAK, 51 BAP projesi olmak üzere 68 proje yürütülmüştür. Bu yıl itibariyle enstitümüzde 363’ü yüksek lisans, 201’i doktora olmak üzere 564 öğrenci lisansüstü eğitim almaktadır. Enstitümüz kuruluşundan bugüne kadar yüksek lisans programlarında 384, doktora programlarında 124 olmak üzere 508 mezun vermiştir.”

“Laboratuvarlarımızda Bilimsel Araştırmalara Altyapı ve Cihaz Desteği Sağlıyoruz”

Enstitüden mezun olan yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin Türkiye’nin değişik üniversitelerinde ve diğer kamu kurumları ile özel sektörde istihdam alanı bulduklarını dile getiren Türköz, “Enstitümüzün güçlü bir araştırma laboratuvarı altyapısı bulunmaktadır. Enstitümüze bağlı anabilim dallarında 21 araştırma laboratuvarı mevcut olup bilimsel araştırmalara ciddi altyapı ve cihaz desteği sağlanmaktadır. Yüksek lisans ve doktora öğrencileri kendi anabilim dallarında yürütülen Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), SENTEZ,  Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi (BAP) araştırma projelerinde görev alabilmekte ve tecrübe kazanmaktadır. Öğrenciler 24 saat açık olan okuma salonumuzu ve kendi evlerinden dahi hizmet alabildikleri zengin basılı ve elektronik kaynaklara sahip merkez kütüphanemizi kullanabilmekte ve yemekhane, yurtlar ve sosyal tesislerden yaralanabilmektedirler” ifadelerini kullandı.

Türköz, enstitünün hedeflerine değinerek, “Enstitünün hedefi diş hekimliği, eczacılık, hemşirelik, ebelik, beden eğitimi ve spor bilimleri alanlarında uluslararası boyutta rekabet edebilecek düzeyde bilgi ve beceri kazanmış, girişimci, yenilikçi, özgüveni yüksek ve çok yönlü düşünebilen yüksek lisans ve doktora öğrencileri yetiştirmektir” şeklinde konuştu.

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Türköz, “Lisansüstü kariyer planlamasını birlikte yaparak ve öğrencilere kaliteli lisansüstü eğitim vererek geleceğe güvenle bakmalarını sağlamak üzere güçlü akademik kadrosu, kaliteli eğitimi ve zengin lisansüstü programlarıyla İnönü Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsüne bekliyoruz” dedi.

İNÜHABER MERKEZİ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Lisansüstü, ve, Doktora, Öğrencilerini, Bekliyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60