Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
30 Mart 2018 - Cuma 06:44
 
‘’Karma Karışık’’ Tiyatro Oyununa Büyük İlgi
İnönü Üniversitesi Tiyatro Topluluğu (İİÜTT) tarafından 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle "Karma Karışık" tiyatro oyunu sahnelendi.
KÜLTÜR Haberi
‘’Karma Karışık’’ Tiyatro Oyununa Büyük İlgi

Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde sahnelenen oyunu Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Abdülkadir Baharçiçek, Prof. Dr. Nusret Akpolat, Prof. Dr. İbrahim Türkmen, Rektör Danışmanı Doç. Dr. İlhan Erdem, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Çiğremiş, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Ömer Çelik, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Neziha Üstüner, akademik ve idari personel ile öğrenciler izledi.

 

Kabuk kırma, kendini bulma gibi süreçleri başarıyla sonuçlandıran, sanat anlayışını tamamen içine sindiren ve çağdaş tiyatro teknikleri ile geleneksel tiyatro tekniklerini harmanlayarak Türk ve Dünya Tiyatrosunun seçkin örneklerini seyircisiyle buluşturmaya devam eden Tiyatro Topluluğu, vodvil tarzındaki oyunlarının çok beğenilmesi ve sayısız mesajlar alarak bu yönde bir ürün daha verilmesinin isteği üzerine bu sanat yılını da yine bir vodvil ile açtı.

 

Oyunun sahnelenmesinden sonra konuşan Genel Sanat Yönetmeni Ersin Aycan şunları söyledi:

 

‘’Oyunun çıkması sürecinde şahsıma ve topluluğumuza sonsuz güven duyarak bizleri gönülden destekleyen ve cesaretlendiren Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Kızılay’a, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Abdülkadir Baharçiçek, Prof. Dr. İbrahim Türkmen ve Prof. Dr. Nusret Akpolat hocalarımıza, Rektör Danışmanımız Doç. Dr. İlhan Erdem'e, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Ömer Çelik’e, Kültürel Hizmetler Şube Müdürü Dilek Seçkin’e, Satın Alma Şube Müdürü Hakan Tunç’a ve bu şubelerin tüm personelleri ile Kongre ve Kültür Merkezi çalışanlarına desteklerinden ötürü teşekkür ederim.’’ 

 

Konuşmanın ardından Prof. Dr. İbrahim Türkmen Genel Sanat Yönetmeni Ersin Aycan’a çiçek takdim etti. Sahnelenen ‘Karma Karışık’ tiyatro oyunu izleyicilerden tam not aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘’Karma, Karışık’’, Tiyatro, Oyununa, Büyük, İlgi,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60