Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
14 Temmuz 2018 - Cumartesi 15:59
 
Başkan Gözükara 'dan 15 Temmuz Basın açıklaması
Türkiye Harp Malulu Gaziler Şehit,Dul ve Yetimler Derneği Malatya Şube Başkanı Gazi Mustafa Gözükara 'dan 15 Temmuz Halk Destanı İle İlgili Basın Açıklaması Geldi.
GÜNDEM Haberi
Başkan Gözükara 'dan 15 Temmuz Basın açıklaması

Türkiye Harp Malulu Gaziler Şehit,Dul ve Yetimler Derneği Malatya Şube Başkanı Gazi Mustafa Gözükara yaptığı basın açıklamasında bu hain girime tevessül eden vatan hainlerini lanetleyerek,adi kalkışmayı püskürten ve bu kahramanlık destanına imza atan kahramanları asla unutmayacağız dedi.İşte O açıklama;

KAMUOYUNA DUYURULUR !

Milletimizin gözbebeği, tarihi şanlı kahramanlıklarla dolu, peygamber ocağı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içine yuvalanmış FETÖ /PDY mensubu asker kılığına girmiş hainler tarafından ülkemizde gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimini,15 Temmuz yıldönümünde bir kez daha şiddet ve nefretle kınıyoruz. Rengini şehitlerimizin kanından alan Ay-Yıldızlı al bayrağımızın gölgesi altında sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşamaya ant içmiş aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi yurdun dört bir köşesinde tanklara, bombalara, kurşunlara göğsünü siper etmiş, bu hain girişimi vatansever güvenlik güçlerimizle birlikte canlarını hiçe sayarak , engellemiştir. Asla unutmayacağımız ve unutturmayacağımız 15 Temmuz hain darbe girişimi; ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzene ve özgürlüğüne bağlılığını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykıran asil milletimizin yazdığı kahramanlık destanı ile hüsrana uğramıştır. Ayrıca, kahramanlık genlerini bünyesinde daima muhafaza eden milletimiz, günler ve geceler boyunca tuttukları demokrasi nöbetleri ile vatan sevgilerini tüm dünyaya ve hainlere bir kez daha haykırmıştır. Bu vesile ile Vatan,bayrak ve millet uğruna ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anar kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunarız. Şehit aileleri ve Gazilerimizin daima yanlarında olacağımızı da bir kez daha vurguluyor, tüm şehit ailelerimizi ve gazilerimizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum".

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Gözükara, 'dan, 15, Temmuz, Basın, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60