Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
30 Haziran 2018 - Cumartesi 13:04
 
Akçadağ'da Şehit Ailesine Azar Gibi Sözler!
Akçadağ'ın Doğanlar Mahallesi Nüfusuna Kayıtlı Uzman Çavuş Gökhan Aslan 2016 Yılının Mayıs Ayında Hakkari'nin Çukurca İlçesinde Şehadete Ulaştı.Şehidin naaşı Malatya İlinde Yapılan Törenin Ardından Akçadağ İlçe Mezarlığına Defnedildi.
GÜNDEM Haberi
Akçadağ'da Şehit Ailesine Azar Gibi Sözler!

Akçadağ İlçesine ait mezarlıkta kabri bulunan Şehit Uzman Çavuş Gökhan Aslan'ın ailesi geçtiğimiz günlerde üzücü bir olay yaşadı.
Akçadağ mezarlığında bulunan şehidin kabrinin etrafı için kilit taşı talebinde bulunan Baba Ömer Aslan,Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan'dan umulmadık bir tepki ile karşılaştı.
Şehit Babası Ömer Aslan'ın iddiasına göre kilit taşı talebi için Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan'ı aradı,talebini ilettikten sonrasını ise Şehit Babası Ömer Aslan olayları şöyle anlattı;

 ''BUGÜN ALİ BAŞKANİMIZI ARADIM. KÖYLERDE İŞLERİN YOĞUN OLDUĞU SÖYLÜYEREK UFAK İŞLERE ZAMAN AYIRAMIYACAĞINI BANA SÖYLEDİĞİ ZAMAN SANKİ ŞEHİT OLAN BU VATANIN EVLADI DEĞİLMİŞ GİBİ İÇİM BURUK OLDU. ONDAN SONRA BİRDE BANA DİYORKİ BİZ İLGİLENMİYORUZ.BENDE MEZARLIKLAR MÜDÜRLUĞÜNÜ ARADIM ONLARDA BU YETKİNIN BELEDİYELERE VERİLDİĞİNI SÖYLEDİ BAKIM ONARIMIN BELEDİYELERE VERİLDİĞİNİ SÖYLEDILER. ŞEHİDİNE ŞEHİT AİLESİNE DEĞER VERMİYEN BAŞKAN BEN BUNU ANLADIM ÇOK ÜZÜLDÜM. BİRDE BUNU SÖYLEYEN BAŞKANİN AKPARTİLİ OLMASI BEN BURDA SESLENİYORUM TABİKİ BURDA SAYIN CUMHURBAŞKANIM NEREDE BİLECEK BÖYLE  İNSANLARIN ŞEHİDİNE DEĞER VERİLMEDİĞINİ.SANKİ BABASININ PARASİYLA YAPTIRIYOR. ŞUNU İYİ BİLKİ VERECEĞIN BİR PALET KİLİT TAŞI ŞEHIT ÜLKENIN ŞEHİDİ YAZİKLAR OLSUN SANA. ŞEHİDİNE ŞEHİT AİLESİNE SAYGISI OLMAYAN KENDİSİNEDE SAYGISI YOKTURDUR.BEN BURADA TÜM ŞEHİT VE KAHRAMAN GAZİLERİMİZE SESLENİYORUM. SESSİZ KALMAYALIM BU BAŞKANIN YAPTIĞINA.TÜRKİYE HARP MALULÜ GAZİLERİ-ŞEHİT DUL VE YETİMLERİ DERNEĞİ BAŞKANLARI TEPKİLERİ GÖSTERMELERİNI İSTİYORUM.İNŞALLAH CUMHURBAŞKANIMA KADAR ULAŞSIN. AK PARTİ YONETIMİNDE ISTİFA EDİYORUM BÖYLE BİR BELEDİYE BAŞKANI İLE AYNI TOPLUMDA BULUNMAK İSTEMİYORUM.'' dedi.

Türkiye Harp Malülü Gazi Şehit Dul Ve Yetimleri Derneğinden Açıklama Geldi

Türkiye Harp Malülü Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Gözükara ise şahsi facebook sayfasından yazılı bir açıklama yaparak Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan'a kınama mesajı gönderdi.

Açıklamasında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a da seslenen Mustafa Gözükara,şehit yakınlarının talepleri dikkate alınmalıdır ifadelerini kullandı.İşte Gözükara'nın o beyanı;

Türkiye Harp Malülü Gazi Şehit Dul ve yetimleri derneği olarak Akçadağ belediye başkanın şehidimize Gökhan Aslan sahip çıkmayarak burada şehidimizi küçümseyerek söylemiş olduğu ithamlar çok ağrımıza gitmiştir Türkiye Harp Malülü Gazi Şehit Dul ve Yetimleri derneği olarak bu söylemin çok ağır bir itham olduğunu düşünüyorum ne demek ben böyle ufak işlerle uğraşmam bizler şuan vatanımızda rahat bir şekilde duruyorsak şehitlerimizin sayesinde sen bir başkan olarak milletin seçmiş olduğu kişi olarak böyle ithamlarda bulunumazsın

Türkiye Harp Malülü gazileri sehit Dul ve Yetimleri derneği Malatya şubesi olarak Başta sayın Cumhur Başkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere Sayın Valimize Malatya Büyük Şehir Belediye Başkanımıza ve bütün yetkililere sesleniyoruz.Türk Vatanı ve Milletinin ebedi varlığını Yüce Türk Devletinin bölünmez bütünlüğünün sağlanması için kendisine verilen görevleri üstün hizmet anlayışı içinde canlarını feda etmekten çekinmeyerek görev yaparken hayatını kaybeden Şehitlerin geride kalan dul ve yetimleri ile malul ve gazilerin taleplerinin olabildiğince yerine getirilmesi her şeyden önce kutsal vatandaşlık görevidir.

Türkiye Harp Malülü Gazi Şehit Dul ve Yetimleri
Derneği Malatya Şubesi
Başkan Mustafa Gözükara

Kaynak: (MHV) - Malatya Haber Vakti Editör:
Etiketler: Akçadağ'da, Şehit, Ailesine, Azar, Gibi, Sözler!,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60