Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
23 Ekim 2018 - Salı 03:14
 
Akçadağ’da CHP’lilerin Adayı Ali Kazgan mı?
Değerli okurlarım siyaset Malatya’da önemlidir fakat Akçadağ’da siyasetin kitabı yazılır kursu okutulur. Nasıl mı? İşte Böyle!
SİYASET Haberi
Akçadağ’da CHP’lilerin Adayı Ali Kazgan mı?

Akçadağ’da CHP’lilerin Adayı Ali Kazgan mı?

Değerli okurlarım siyaset Malatya’da önemlidir fakat Akçadağ’da siyasetin kitabı yazılır kursu okutulur.

Nasıl mı?

İşte Böyle!

Malatya merkezde bir cemaatte oturuyorum. Cemaat derken yanlış anlaşılmasın bizim dilde cemaat her toplumdan oluşan insanların bir araya gelerek her konuda sohbet ettikleri veya belirli bir etkinlik için oluşturdukları bir meclis anlamına gelmektedir.

Sohbet ediyoruz…

Ekonominin gidişatı, kayısının durumu, gündemde ki olaylar…

Derken laf açıldı yerel seçimler konuşulmaya başlandı. Etrafımdaki insanlar Büyükşehir ve ilçeler için adayları sıralamaya başladı. Söz dönüp dolaşıp Akçadağ ve mevcut Başkan Ali Kazgan’a geldi. Yanımda oturan ve kendi deyimi ile yıllardan beri Malatya’da siyaset yapmış bir isim olan 60’lı yaşlarda bir ağabey Akçadağ’ın Belediye Başkanı Ali Kazgan olmalıdır dedi.

Kendisine nereli olduğunu sorduğumda Akçadağ ve çevre ilçelerinde yaklaşık 30 köyde akrabası olduğunu anlatarak bizim adayımız Akçadağ için bir değer olan,Mülkiye kadrosundan gelmiş Malatya’da İl Genel Sekreterliği’de yapan Ali Kazgan’dır dedi.

Tabi Akçadağ ilçesinde bizzat şahsımın yaptığı anketleri ve Akçadağ merkez mahallelerinin durumu ile kamuoyunun olumsuz eleştirilerini kendisine söyleyince,kesinlikle kabul etmiyorum ‘’Akçadağ ilçesi Ali Kazgan ile devam etmelidir’’ dedi.

Kendi kendimi tekrardan bir sorguya çekerek gazeteci refleksi ile son bir soru sordum?

Peki Beyefendi,’’Siz Hangi Partidensiniz?’’ Dedim…

‘’Ben CHP’liyim’’ dedi!

İlk başta anlayamadım, akrabalık veya kabilecilik mantığı ile bu sözleri söylediğini sandım. Fakat Akçadağ siyasetinin derinliğine ancak birkaç dakika geçtikten sonra vakıf olabildim.

Birkaç dakika sonra o mecliste ayağa kalkarak siyasi dehasını tebrik edip kendisini yolcu ettim.

Beyefendi CHP’Lİ idi, elbet Akçadağ’da kendi adayları olacaktı. Toplumun ne dediğini de benden daha iyi biliyordu. Fakat en önemlisi Ak Parti için Ali Kazgan’ı istiyordu. Çünkü O bir siyaset duayeniydi. Kendi partisi olan CHP’NİN kazanması için en güzel adayın Ali Kazgan olacağını biliyordu.

Ne Diyeyim Bu Siyaset Karşısında Bende Ancak Şapka Çıkartıp Ön İlikledim!

Boşuna Demedik ya, ‘’Siyasetin Kitabı Akçadağ’da Yazılmıştır’’ diye,bize de okumak nasip oldu!

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akçadağ’da, CHP’lilerin, Adayı, Ali, Kazgan, mı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60