301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Haziran 2018 - Perşembe 15:20
 
Akçadağ'da Ak Parti'yi Kim Bitirdi?
Malatya’nın Akçadağ ilçesinde 24 Haziran seçimlerinde Ak Parti büyük bir oy kaybı yaşadı. Malatya’da CHP ve HDP seçmeninde etkili olduğu ilçeler arasında yer alan Akçadağ ilçesi bugüne kadar yapılan seçimlerde Ak Parti’ye Yüzde 55 civarında oy verirken bu seçim adeta seçmenden çizik yedi.
MALATYA Haberi
Akçadağ'da Ak Parti'yi Kim Bitirdi?

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde 24 Haziran seçimlerinde Ak Parti büyük bir oy kaybı yaşadı. Malatya’da CHP ve HDP seçmeninde etkili olduğu ilçeler arasında yer alan Akçadağ ilçesi bugüne kadar yapılan seçimlerde Ak Parti’ye 55 civarında oy verirken bu seçim adeta seçmenden çizik yedi.

Akçadağ Belediyesi Etkenler Arasında mı?

Malatya’da Ak Parti’nin en çok oy kaybettiği ilçeler arasında yer alan Akçadağ ilçesinde seçmenin başka partilere kayma sebeplerinden biride belediyenin icraatları olduğu iddia ediliyor.

Özellikle iki yıla yakındır Akçadağ merkezinde yapılan altyapı çalışmaları nedeni ile yolların bozuk oluşu ilçe merkezindeki esnaf ve vatandaşı adeta isyan ettirmiş durumdaydı. Akçadağ merkezinde belediyenin yaptığı çalışmaları yeterli bulmayan vatandaş tepki olarak binlerce oyu başka partiler lehine kullandı.

Ak Parti İlçe Teşkilatı İstifa Edecek mi?

Ak parti Akçadağ ilçe teşkilatı ise Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile ilçede yoğun çalışmalar yapmasına rağmen büyük kan kaybına uğradı.2015 genel seçimlerinde Akçadağ ilçesinin büyük desteği ile Milletvekili olan daha sonra da Bakanlığa getirilen Av.Bülent Tüfekci bu seçim teşkilatı yanına almasına rağmen seçmenden yeterli desteği alamadı.Bu tepkilerden sonra Ak Parti İlçe Teşkilat Başkanı Arif Tutal ve yönetiminin ise istifa edip etmeyeceği merak konusu.

Ak Parti Akçadağ’da Yeniden Toplanabilir mi?

Akçadağlı seçmenler, ilçenin sorunlarını bilen ve birebir muhatap olacakları, sabah makamında akşam evinde kapısını çalabilecekleri,vizyon projelerle 3.merkez ilçe olmaya aday ve Malatya merkeze en yakın ilçe olması hasebiyle proje merkezi haline gelecek bir Akçadağ için güçlü ve üretken teşkilat ve belediye başkanı talep ediyor.

Özellikle gençler arasında işsizlik sorunu ile mücadele eden Akçadağ halkı, Malatya’nın kayısı deposu olan ilçelerinin sahipsizliğinden yakınır durumda.

Akçadağlı seçmene alternatif kadrolar sunulduğu takdirde Ak Parti tekrardan burada oylarını toplayabilecek durumda. Akçadağlı gençlere iş,çiftçiye destek ve ilçeye gerçek hizmet götürülecek kadrolar ile donatılması durumunda Akçadağ seçmeninin tekrardan güçlü bir şekilde Ak Parti’yi destekleyeceği  belirtiliyor.

Kaynak: (MHV) - Malatya Haber Vakti Editör: Murat Ali Tutar
Etiketler: Akçadağ'da, Ak, Parti'yi, Kim, Bitirdi?,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60