301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Kasım 2018 - Cuma 16:24
 
Akçadağ’a Kriterlere Uygun Aday;Osman Güde!
31 Mart yerel seçimleri hızla yaklaşırken aday adayları da bir bir vatandaşın karşısına çıkıyor.Malatya’nın Akçadağ ilçesinde Ak Parti’den aday adaylığını açıklayan İş Adamı Osman Güde,ilçesi için hizmet yarışına dahil oldu.
SİYASET Haberi
Akçadağ’a Kriterlere Uygun Aday;Osman Güde!

Akçadağ ilçesine 44 proje ile hizmet edeceğini açıklayan Güde,sorularımıza şöyle yanıt verdi;

Sayın Güde Kendinizi Tanıtır mısınız?

Malatya’mızın yeşil incisi Akçadağ ilçemizin Başpınar mahallesinde 1972 yılında, Mahmut ve Ayşe Güde’nin 9 çocuğundan 3.çocuğu olarak dünyaya geldim.

Halen Akçadağ ilçesi Başpınar Mahallesi Çiftçiler sokakta bulunan ve doğduğum baba evi olan adreste ikamet etmekteyim.

İlkokulu Başpınar İlköğretim Okulu’nda, Orta ve Lise öğrenimimi ise Akçadağ Lisesi’nde tamamladım.

1997-1998 yılları arasında vatani görevimi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yerine getirdikten sonra memleketim Akçadağ’a döndüm.

Sevdam olan Akçadağ’da uzun yıllar esnaflık yapan babam Mahmut Güde’nin yanında ticari hayatıma başladım.2000 yılında yine aile iştiraki ile Akçadağ’ımızın ticari gelirinin büyük bir kısmını oluşturan kayısı ticaretine başladım.2006 yılında Güde Tarım Ürünleri ile Akçadağ ilçemizde Kayısı Fabrikası kurdum. İlçemizde istihdam sağlamak için kurduğumuz fabrikamız kısa sürede iç piyasaya büyük oranda kayısı satışı sağladı.2009 yılında bu satışımız ihracata dönük bir yapıya gelerek Rusya, Ukrayna, Azerbaycan, İtalya, Almanya, Irak gibi ülkelere Akçadağ’ımızın sarı altını kayısımızı ihraç ettim.

Halen ilçemizde ikamet edip ticari faaliyetlerime devam etmekteyim.

Peki Akçadağlı Sizi Neden Seçsin!

Çünkü,Sevdam Akçadağ, Davam Ak Parti…

2004 yılında üye olarak girdiğim ve daha sonra belde ve mahalle başkanlıkları yaptığım Ak Parti Akçadağ teşkilatında bugüne kadar verilen görevleri Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bizlere aktarmış olduğu hizmet şuuru ile yerine getirmeye çalıştım.

Gecemi gündüzüme katarak dil, ırk, mezhep ayrımı yapmaksızın dava şuuru ile partimin gerek seçim dönemlerinde gerekse seçimden sonra vaat edilen icraatların yerine getirilmesi adına parti büyüklerimizle Akçadağlı hemşerilerimiz arasında köprü vazifesi kurarak doğru ve yerinde projelerin gerçekleşmesinde aracı oldum.

Ak Parti’mizin gönüllü bir neferi olarak, çaldığımız her kapının bizlere gönülden açılması için saat mefhumu gözetmeksizin Akçadağlı hemşerilerimin sıkıntıları ile ilgilenmeyi yıllardan buyana kendime bir borç bildim.

Bu hissiyat ve hizmet aşkı ile siz değerli Akçadağlı hemşerilerimin de çağrı ve destekleri ile önümüzdeki belediye seçimlerinde daha verimli hizmetler yapmak için Sevdam olan Akçadağ ilçesine Davam olan Ak Parti’den Belediye Başkan Aday Adayı oldum.

Yıllarca Akçadağlı Hemşerilerimin içinde yaşamış biri olarak cenazede, düğünde, acımızda, tatlımızda hep beraber olduğum Akçadağ ilçemize daha iyi hizmet etmek için, Akçadağlı hemşerilerimin ferasetine güvenerek yetki istiyorum.

Peki Projeleriniz Nelerdir?

Şu an ilçemizin ihtiyaçlarına binaen hazırladığımız 44 proje ile Akçadağlı hemşerilerimin karşısına çıkıyorum.

İşte O Projeler;

1-Kayısı Entegre Tesisi, 2- Çiftçi Birlik Projesi, 3-Et Besiciliği Entegre Tesisi, 4-Asfalt Plenti Tesisi ,5-Güneş Tarlası/Enerji Tarlası Projesi ,6-Konkasör Tesisi ,7-Çöpten Enerji Projesi ,8-Taziye Evleri ,9-Organik Tarım Köyü Projesi (5 Dönüm X 30 Adet) ,10-Beton Santrali Tesisi, 11-Kadın Sosyal Yaşam Merkezi, 12-Aş Evi Projesi ,13-Gençlik Merkezi Projesi ,14-Akçadağ Hükümet Konağı, 15-Akçadağ Yaşam Müzesi ,16-Danışma ve Dayanışma Merkezi ,17-Sultansuyu Yaşam Alanı Projesi ,18-Gasılhane Projesi ,19-Her Ev Bir Atölye Projesi, 20-Destek Kart Projesi, 21-Mobil Yemek Dağıtım Projesi ,22-Akçadağ Şehir Otogarı, 23-Akçadağ Emniyet Binası ve Lojmanları, 24-Arıtma Tesisi Projesi ,25-Sağlık Yolu Projesi ,26-Trafik Eğitim Merkezi ,27-Wİ-Fİ Şemsiyesi ,28-Basın ve İlçe Tanıtım Ofisleri Projesi, 29-Açık Hava Tiyatrosu ve Etkinlik Alanı ,30-Bilim Park Projesi, 31-Gündüz Çocuk Bakım Evi Projesi, 32-Akçadağ Hipodromu, 33- Şehitlik Anıtı Projesi ,34-Yeşil Akçadağ Mesire Alanı Projesi ,35-Akçadağ Meydan Projesi ,36-Gaziler Ormanı Projesi, 37-Hemşerini Tanı Projesi ,38-Ankara Yolu Yöresel Ürün Pazarı, 39-Engelsiz Yaşam Evi, 40-Akçadağ Sanayi Sitesi ,41-Haydi Gençler Spora Projesi, 42-Akçadağ Kardeşlik Platformu ,43-‘‘Hayvaları Koruyan İlçe’’ Projesi ,44-Akçadağ Pazarı ve Esnaf Camii Projesi

Peki Cumhurbaşkanımızın Sürekli Bahsettiği Kriterleri Kendinizde Görüyor musunuz?

‘’Size şöyle diyebilirim ki ben halkın içinden biri olarak yine halkın kararına sonsuz saygı duyuyorum. Anketlerden çıkacak halkın iradesi kimi işaret ederse ben de o yönde hareket edeceğim. Akçadağlı hemşerilerim anketlerde kimin ismini söylerse onla çalışmaya da hazırım. Fakat ben ömrünün tamamını ticaret hayatımda dâhil Akçadağ’da geçiren biri olarak iddia ediyorum ki Akçadağlı hemşerilerim bu dönem kamuoyu yoklamalarında ve belediye adaylığında şahsımı aday olarak görmek istiyor.

Cumhurbaşkanımızın ana aday kriterlerinden olan vatandaşla iç içe olan, acı gününde tatlı gününde bir arada olan ve kafasında proje ile gelen adaylar bize lazım sözleri ile, ilçemizi kapı kapı gezip hemşerilerimizin sıkıntıları ile ilgilenen biri olarak beni tanımladığına inanıyorum.

Zaten Cumhurbaşkanımızın bu görüşleri ve aday profili tanımı ile Akçadağlı hemşerilerimin adaylık yönünde talepleri beni harekete geçirmiş durumdadır.’’ Dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akçadağ’a, Kriterlere, Uygun, Aday;Osman, Güde!,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60